Polish (Poland)English (United Kingdom)

O firmie

Początki firmy sięgają lat 70-tych. Wówczas Ostróda była już znaczącym w Polsce ośrodkiem produkcji laminatu LPS, zaś właściciele firmy MAZURY Sp. z o.o. stykali się bezpośrednio z technologią laminowania zarówno zawodowo jak i hobbystycznie - przy okazji żeglarskich wypraw.
Od 1988 roku właściciele ciągle doskonalą swoje umiejętności produkcyjne i menadżerskie, zaś firma przeszła całą drogę rozwoju począwszy od jednej hali i czterech pracowników do obecnych 2 hektarów powierzchni zakładu (w tym pół hektara powierzchni nowoczesnych hal produkcyjnych i montażowych) oraz 100 osób załogi.

W roku 1991 powołali do życia firmę SKARKO SC w Ostródzie, która produkowała formy i gotowe elementy dla przemysłu samochodowego w Niemczech, potem również łodzie i obudowy generatorów prądotwórczych.

Następne lata to ciągłe doskonalenie umiejętności i technologii LPS, aż do zakupu obiektów przy ulicy Przemysłowej w Ostródzie w roku 2001. Po dokonaniu niezbędnych inwestycji oraz prac modernizacyjnych, firma zaczęła specjalizować się w produkcji łodzi motorowych, zdobywając z każdym rokiem nowe szersze rynki zbytu. Każdy rok to dynamiczny rozwój produkcji. Aktualnie produkcja zbliża się do wielkości 1000 jednostek rocznie w rozmiarach 3,50 - 11,00 metrów.

Firma wypromowała 15 własnych modeli (podstawowych) łodzi motorowych i motorowo-wiosłowych. Posiada partnerów handlowych sprzedających jej wyroby praktycznie w całej Europie m.in. w Norwegii, Szwecji, Danii, Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

MAZURY Sp. z o.o. jest aktualnie producentem zarówno własnych projektów, jak również projektów z form powierzonych.

Firma Mazury może pochwalić się wieloma osiągnięciami min. Zdobycie 87 miejsca w Polsce wśród firm na liście Diamentów forbsa, a 2 miejsce w regionie Warmii i Mazur naszą dbałość o szczegóły, jakość pracy docenili nasi kontrahenci, z którymi budujemy przyszłość Naszych firm.

Kontrahenci:
Jeanneau, Nordakapp Boats AS, Coaster MarineAS, Jige Intrenational, Pacyfic

Dystrybutorzy:
Jets Marivent, Internatinal Jacht AB, Noryjacht As, Mg Boats LTD, Stibix AB, Luna APS

 

Co nowego?

Aktualności

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information